Menu
FB

Poznaj uzdrawiającą moc ruchu

twój trener

Ruch towarzyszy mi od najmłodszych lat. Praca z ciałem to moje pole do samorealizacji i praktyczne narzędzie do podnoszenia jakości życia.

Pilates to moja ścieżka życiowa, którą idę przed siebie. Droga pracy instruktorskiej jest długa i szeroka, wymaga ciągłego samodoskonalenie, pokory i czasu. Jak wykonać dany ruch, poczuć go i nauczyć ? – to pytanie towarzyszyć mi będzie zawsze.

Jaśmina Menlik

Tańczyłam już w przedszkolu i “prostowałam się” na gimnastyce korekcyjnej.

Od 2008 roku posiadam państwowe uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej.  W tym samym roku, podczas warsztatów tanecznych w Niemczech, uczestniczyłam w zajęciach z medycyny tańca. Tam właśnie poznałam metodę Pilates i zaczęłam ćwiczyć, propagując tą technikę w warszawskich szkołach tańca (Salsalibre, Riviera). Metodycznie dojrzewam cały czas, a bycie fajnym pedagogiem, to moja pasja. Lecząc swój kręgosłup, praktykowałam jogę kręgosłupa, która pozytywnie zapisała się w moim ciele. Szukając jednak optymalnego ruchu, znalazłam –  najlepszym, okazał się dla mnie PILATES. Dzięki wsparciu moich nauczycieli (Julia Pauer-Magin, Edith Wittkamp), studiom pedagogicznym i intuicji jestem dziś instruktorem. Ruchem pomagam sobie i innym. Jestem także instruktorem gimnastyki korekcyjnej pracuję z dziećmi.  Jako instruktor fitness i trener metody pilates współpracowałam z:  PGE, Gemius, Skanska, River Wellness Center Intercontinental.

Pilates to dziedzina wymagająca ciągłego doszkalania się. W mojej praktyce wykorzystuję jogę, trening funkcjonalny, gimnastykę korekcyjną. Korzystam z szkoleń Pilates w Polsce, a moje pilatesowe miejsce na ziemi to praktyka u nauczycieli w Niemczech (Pilates Zone Frankfurt, The Pilates Standard, Anatomy Trains). Jestem uczniem Body Control Pilates, certyfikowanym nauczycielem z uprawnieniami międzynarodowymi i trenerem medycznym BODYWORK.

Od 2018 roku uczę się w programie mentorskim Classical Pilates Pioneer Program by Weronika Ratkowska.

  
 

certyfikaty

Od 2016 jestem członkiem DPV (Deutscher Pilates Verband) Niemieckiego Związku Pilates.

I teach also in english.
Ich unterrichte auch auf Deutsch.

Close Menu